Vnitřní žaluzie

Hliníkové žaluzie stále představují nejrozšířenější způsob protisluneční ochrany. Výhodou je především jejich jednoduchost, rychlost montáže, minimální údržba a především cenová dostupnost. Hliníkové žaluzie jsou použitelné prakticky do všech typů oken.

Žaluzie ovládané řetízkem

Žaluzie ovládané řetízkem

Typ IDK je dnes nejpoužívanější žaluzií do plastových oken a eurooken. Žaluzie je ovládaná řetízkem (v barvě bílé, hnědé, béžové nebo šedé), který zabezpečuje naklápění a vytahování lamel. Nosiče mohou být v barvě bílé, šedé a třech odstínech hnědé barvy. Tento typ může být vybaven lamelou o síle 0,18 mm v 33 barevných odstínech (IDK 18) nebo lamelou o síle 0,21 mm v 59-ti barevných odstínech (IDK 21). Další možnost modifikace je použití lamely o šířce 16 mm v 9-ti barevných odstínech (IDK 16L). Boční vedení je zde zajištěno silonovou strunou o průměru 0,8 mm.

Žaluzie s brzdou ovládané tyčí

Žaluzie s brzdou ovládané tyčí

Tento typ žaluzií kombinuje široký horní profil s kvalitní žaluziovou mechanikou z typu Elegance. Ovládání je řešeno klasickou brzdou známou z běžných interiérových žaluzií. Nosiče mohou být v provedení bílém, stříbrném a třech odstínech hnědé barvy, komponenty v barvě nosičů, provázky sladěné do barvy lamel. Tento typ může být vybaven lamelou o síle 0,18 mm v 33 barevných odstínech, lamelou o síle 0,21 mm v 59-ti barevných odstínech nebo lamelou o šířce 16 mm v 9-ti barevných odstínech. Tyto žaluzie se standardně dodávají s bočním silonovým vedením

Vzorník barev

Vzorník barev

Horní nosič žaluzií je ocelový, povrchově upravený

Nosiče standardně dodáváme v 5-ti barevných odstínech.

Vzorník barev

Vzorník barev

Hliníkové lamely interiérových žaluzií 25 x 0,18 mm

Lamely standardně dodáváme ve 33 barevných odstínech.

Návod k obsluze a údržbě horizontálních žaluzií

Typ EKO s brzdou a tyčí:
Naklápění lamel provádíme otáčením plastové neutrální tyče a vytahování a spouštění lamel provádíme pomocí šňůr, které jsou fixovány brzdou žaluzie. Při vytahování lamel taháme za šňůry svisle směrem dolů. Po každém přerušení tahu nám brzda žaluzie automaticky zafixuje. Pokud žaluzii chceme spustit, zatáhneme krátce za šňůry dolů v šikmém směru (táhneme šňůry vlevo nebo vpravo, záleží, na které straně ovládání je), tím uvolníme brzdu a pak šňůry v ruce povolíme a necháme lehce prokluzovat směrem nahoru. Chceme-li spouštění žaluzie zastavit, dáme šňůry do svislé polohy a pustíme je. Lamely stahujeme a vytahujeme vždy v rozklopené poloze. Údržba mechaniky žaluzií nevyžaduje žádnou speciální péči. Stačí jednou za 3 až 5 let promazat nejlépe silikonovým olejem její třecí části, aby se zlehčil chod.

Hliníkové lamely udržujeme v čistotě nejlépe pomocí vlhké utěrky nepouštějící chlupy. Žaluzii spustíme dolů, zavřeme lamely na jednu stranu a otřeme utěrkou. Pak je přetočíme naopak a opakujeme otření. Žebříčky a šňůry se prát nesmí, lze je jen vyměnit.

Typ IZO DESIGN ovládán pomocí řetízku a pásky:
Stahování a vytahování žaluzie dosáhneme vždy tahem za jednu stranu bočního řetízku. Při úplném stažení žaluzie směrem dolů je třeba dosáhnout až konečného dorazu tvořeného sponkou řetízku, v opačném případě dojde při naklopení lamel k mírnému povytažení spodní lišty žaluzie. Naklopení lamel provedeme tahem řetízku do protisměru. Žaluzii je třeba ve vytažené poloze zajistit aretací řetízku do plastové sponky umístěné na rámu okna.

Hliníkové lamely udržujeme v čistotě nejlépe pomocí vlhké utěrky nepouštějící chlupy. Žaluzii spustíme dolů, zavřeme lamely na jednu stranu a otřeme utěrkou. Pak je přetočíme naopak a opakujeme otření. Žebříčky a šňůry se prát nesmí, lze je jen vyměnit.