Venkovní parapety

Venkovní hliníkové

Venkovní hliníkové

Technické parametry

  • výroba: tažený profil,
  • materiál: jakostní kompozit Al, Mg, Si 0,5 F 22,
  • povrchová úprava: C 34 - tmavý bronz - eloxováno, EV1 - přírodní barva (stříbrná) - eloxováno, C 33 - světlý bronz - eloxováno, RAL 9016 - bílá, práškově nanášená barva, vypalovaná,
  • ochrana povrchu: povětrnostně odolná folie PVC,
  • tloušťka plechu: dle šířky parapetu 1,5 mm - 2,6 mm,
  • délka tyče: 6 000 mm, (6 500) mm,
  • šířka parapetu: od 50 mm - 400 mm.

Parapety jsou vyráběné v šířkách 50 - 400 mm s povrchovou úpravou eloxováním nebo komaxitováním. Parapety se vyznačují vysokou mechanickou odolností proti působení klimatických vlivů a barevnou stálostí. K parapetům dodáváme také níže uvedené příslušenství. Parapety upravujeme na míru podle požadavků zákazníka. Na dodané parapety poskytujeme záruku 5 let.

Hliníkové ohýbané

Jedná se o novinku na českém trhu, tyto parapety jsou ekonomickou alternativní variantou pro dobře známé hliníkové parapety z taženého profilu. Charakterizují se srovnatelnými estetickými hodnotami, trvanlivostí, jednoznačně se ale liší cenou. Tím se stávají dostupnými pro všechny, kteří hledaji kvalitní a cenově přijatelné parapety pro svá okna.

Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je již dlouhodobě ověřený při výrobě trapezových plechů i jiných střešních krytin. Jedná se o hliníkový plech z polyestrovým povlakem, což zaručuje dlouholetou trvanlivost, odolnost a také stálobarevnost bez nutnosti obtížné údržby.

POVRCH PARAPETŮ NESMÍ PŘIJÍT DO STYKU S VÁPNEM, FASÁDNÍMI BARVAMI A PENETRAČNÍMI NÁTĚRY!!!

Návod k obsluze a údržbě parapetních desek

PARAMONT

Hliníkové venkovní parapety podléhají, jako všechny fasády dle místních podmínek, různě silnému znečištění. Proto by se měly jednotlivé prvky čas od času očistit. Stačí je omýt vlažnou vodou se syntetickým čistícím prostředkem, pomocí houby, hadříku nebo nekovového kartáče. Nepoužívat ocelovou vlnu či smirkové prostředky, organická ani jiná rozpouštědla. Všechny hliníkové prvky nakonec opláchnout čistou vodou.